Liivimaa pianistide ja viiuldajate suvekool 2021

Toetajad:

Eesti Muusikakoolide liit-Noor instrumentalist

Eesti Kultuurkapital

Eesti Rahvakultuuri keskus

Suvekool on viimaste aastate päästerõngas.

Pärast juba teist ebaharilikku kooliaastat kogunesid augusti alguses Tartumaale, Nõo Muusikakooli väiksemad ja suuremad pianistid ja viiuldajad. Toimus kolmas Liivimaa pianistide ja viiuldajate suvekool.

Eelmiste aastate kogemus aitas selleaastasele laagrile väga rahulikult vastu minna. Paljud asjad olid iseenesest mõistetavad ja pole mõtet muuta tegevusi, mis meeldivad ja hästi töötavad. Nii näiteks esimene õhtusöök Vareme talus, kus lahke peremees Alari jälle lõunast supipaja tulele pani. Või siis ööbimine Palu puhkekeskuses, kus on alati kindel kord, aga vaatamata sellele lahke ja soe vastuvõtt perekond Toru poolt. Ka Soolo kohviku lõunad ja õhtusöögid olid varasemate olijate poolt oodatud, maitsvad ja toitvad nagu alati. Kursuste head korraldust (siinkohal suur tänu Kätlin Virgole) näitab ka see, et õpetajaskond püsib muutumatu. Õnneks oli seekord ka pianiste nii palju, et taas liitus meiega lisaks Kai Ratassepale ja Mati Mikalaile ka Joonatan Jürgenson. Viiulit õpetasid Tereza Shmerling, Mari-Liis Urb ja Kristel Eeroja-Põldoja. Suvekooli toimimisele aitasid kaasa ka Nõo Muusikakooli õpetajad Margit Keeman, Katrin Mägi, Natali Kaasik.

Lisaks pillitundidele toimus veel Alexanderi tehnika koolitus Hanna-Liis Lao juhendamisel, mis aitab õppida meil oma keha vabastada ja pikkadest sundasenditest lõõgastuda. Nõo noortekeskuse juhendamisel tegime märke ja külmkapimagneteid ning külastasime ka Kavilda ürgorus asuvat meditatiivset luulerada. Huvilised said proovida kaelkookudega vee kandmist, kirvega puude lõhkumist ja kuulata põnevaid lugusid vanaaja elust maal.

Suur rõõm oli osaleda kontserdiga Kalju Aigro 100 üritusel Nõo Põhikooli ja Gümnaasiumi aulas. Puupüsti täis saal andis suurepärase kogemuse esinejatele.

Lõpetuseks võib öelda, et nii mõnigi lünk kevadisest distantsõppest sai täidetud ja lapsed said rõõmu tunda koosmängust ja esinemistest päris publikule.

Lisaks eelnimetatutele suured tänud õlga alla panemast:

Nõo Vallavalitsus, Aigar Brett, Söödi Karni OÜ, Tartu Maavili, Järiste Veinitalu.

Elagu suvekoolid!

Kristel Eeroja-Põldoja